Wiadomości

Wojna ze smogiem

Zaledwie kilka dni temu był Dzień Czystego Powietrza.Z tej właśnie przyczyny wskazane jest aby nabrać odrobinę refleksji dotyczących ogromnego problemu, pojawiającego się na terenie całej Polski. Mowa tu istotnie o smogu, który potrafi okazać się dla społeczeństwa naprawdę niebywale katastrofalny. Nagromadzone toksyny, którymi oddychamy w zasadzie każdego dnia, mają bez żadnych wątpliwości do czynienia z nieustannym przenoszeniem się obecnego koronawirusa, z którym boryka się praktycznie cały świat już niecały rok. Naprawdę warto cyklicznie nauczać czym jest degradacja środowiska lub też jakimi sposobami można z tego rodzaju kłopotem walczyć.


Z okazji wspomnianego Dnia Czystego Powietrza raptem w kilku telewizyjnych stacjach został poruszony właśnie ten temat. Przede wszystkim należy wiedzieć, że dzisiaj w naszym kraju rozpoczął się sezon grzewczy, a wraz z nim powrócił też problem ze smogiem. Jedną z dobrych metod aby zabezpieczyć się przeciwko zanieczyszczeniu powietrza jest ogrzewanie naszych mieszkań w sposób ergonomiczny i skuteczny. Rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego napomknął również, że około połowę smogu w naszym kraju produkujemy my sami w naszych domach. Uznał, że jeżeli nie zlikwidujemy kotłów, które zanieczyszczają środowisko, nie rozwiążemy tego kłopotu.


W dodatku, w walkę ze zdegradowanym środowiskiem podłączył się również Zespołów Elektrociepłowni PAK. Piotr Woźny, prezes spółki zadeklarował, iż uskuteczniana przez wspomnianą spółkę energia za mniej więcej 10 lat okaże się zeroemisyjna. Bądźmy świadomi także tego, że kłopot ze smogiem i z COVID możemy ze sobą wyraźnie połączyć. Plaga COVID początkowo ukazała się w terenach o silnie wysokim zanieczyszczeniu powietrza, czyli w przemysłowych regionach Chin a także we włoskej Lombardii.


W aspekcie smogu niewątliwie należałoby także mieć świadomość tego, co w zasadzie jest decydującą tego przyczyną. Otóż jest to tzw. niska emisja, odpowiadająca za pojawienie się w powietrzu co niemiara destrukcyjnych substancji takich jak SO2, PM10, PM2,5 czyli dwutlenek siarki, szkodliwy zarówno dla człowieka jak i dla całego środowiska, metale ciężkie, NOx tlenki azotu, odpowiedzialne za dziurę ozonową czy też chociażby dioksyny, a więc związki chemiczne odpowiedzialne za pojawienie się nowotworów. Wiedza dotycząca tych wymienionych specyfikacji jest niesamowicie ważna, przede wszystkim z powodu naszego zdrowia i zdrowe, otaczające nas każdego dnia środowisko.

Efektowne pisanie witryn
Efektowne pisanie witryn

Fajne projektowanie stron
Fajne projektowanie stron

Wakacje a Covid
Wakacje a Covid

Godzina "W"
Godzina "W"

Zostaw komentarz