Sport

W wielkim finale rywalizacji o Puchar Polski odbyło się fenomenalny mecz!

Krajowe piłkarskie rozgrywki są w stanie wzbudzić w gronie kibiców piłki nożnej z naszego kraju zróżnicowane odczucia. Mogą zdarzyć się sytuacje, gdy możemy czuć zadowolenie i mamy chęć dopingować naszych reprezentantów z całych sił. Bardzo często na popisy polskich klubów bardzo ciężko się spogląda i takich momentów też nie brakuje. Bez najmniejszych wątpliwości w odniesieniu do starcia finałowego zmagań o Puchar Polski mogliśmy mieć nadzieję na emocjonujący pojedynek. Spotkanie finałowe zaprawdę było niesamowicie ciekawe i trzeba to zaznaczyć. Na przeciw siebie stanęły na ten moment dwa najlepsze piłkarskie kluby w Polsce, a konkretnie Raków i Lech Poznań. Te dwa piłkarskie zespoły walczą między sobą także o to, kto po ostatniej kolejce zostanie zwycięzcom piłkarskich rozgrywek w Polsce.

Na skutek tego stawka meczu finałowego bez najmniejszych wątpliwości była jeszcze większa. Zwyciężenie w tak kluczowym spotkaniu głównego przeciwnika do tytułu mistrza to bez cienia wątpliwości ogromny cios. Oba te kluby miały nadzieję na triumf, jednakże triumfator jak zwykle mógł być wyłącznie jeden. Lepszą drużyną piłkarską w przypadku tego meczu by tego dnia Raków. Trenowani przez szkoleniowca Marka Papszuna zawodnicy zaprezentowali świetne piłkarskie umiejętności. bardzo ciężko nie zgodzić się z faktem, że zasłużyli na końcowy triumf, gdyż byli skuteczniejszą drużyną od Lecha z Poznania pod niemalże każdym elementem. Finalny rezultat finałowego starcia pomiędzy Lechem, a częstochowskim Rakowem to 1:3. Zawodnicy Rakowa cały czas panowali nad sytuacją, a tego meczu było naprawdę mnóstwo emocji. Na prowadzenie wyszli niezwykle prędko, gdyż już po sześciu minutach i już tego prowadzenia i już tej przewagi nie oddali. Raków zdobył kolejną bramkę Na chwilę przed końcem pierwszej połowy, która umożliwiła im wyjść na kolejną połowę z ogromny zapasem. W drugich czterdziestu pięciu minutach gracze Lecha z Poznania próbowali odrobić straty, lecz zdołali zdobyć tylko jedną bramkę. Gracze Rakowa z Częstochowy kilka minut przed zakończeniem pojedynku trafili do bramki i w taki sposób przypieczętowali swoją wygraną w finałowym spotkaniu zmagań Pucharu Polski.