Sport

W finałowym meczu reprezentanci zespołu niemieckiego pokonali reprezentację Portugalii! Ekipa niemiecka zwyciężyła mistrzostwo Europy do lat 21!

Narodowa drużyna Niemiec po dwóch latach przerwy powraca na tron europejski w młodzieżowym futbolu. Gracze prowadzeni przez trenera Kuntza Stefana zwyciężyli po naprawdę porywającym meczu z ekipą z Portugalii wynikiem 1:0. Był to trzeci pod rząd finałowy mecz Mistrzostw Europy młodzieżowych dla reprezentantów drużyny Niemiec. Zawodnicy Niemiec w trakcie 2 ubiegłych spotkań 2 razy się spotykali z kadrą Hiszpanii. Reprezentacja Niemiec w roku 2017 zwyciężyła zespół Hiszpański. Piłkarze narodowej drużyny Hiszpanii po 2 latach się zrewanżowali i zwyciężyli w finałowym spotkaniu dwa do jednego. We wspomnianym wyżej przypadku niemiecka drużyna musiała bój toczyć z zespołem z Portugalii, która również marzyła o tym aby sięgnąć po to prestiżowe trofeum. Zawodnicy niemieccy ostatecznie triumfowali rezultatem 1:0, a bramkę rozstrzygającą zdobył Nmecha na początku drugiej połowy.