Sport

AC Milan odrobił kilka punktów do piastującego pierwsze miejsce Interu FC po tym jak zwyciężył AS Romę! Świetne spotkanie we włoskich rozgrywkach oglądali włoscy wielbiciele piłkarscy!

W aktualnym sezonie liga włoska wygląda zdecydowanie bardziej interesująco niż w ubiegłych latach i trudno temu zaprzeczyć. Na niesamowicie pasjonujące starcia może się przekładać to, iż każdy zespół ma kadrę przepełnioną świetnymi graczami. Można dojść też do wniosku, że włoskie zespoły zrobiły się delikatnie śmielsze po tym, gdy pierwszy raz od wielu lat to nie Juventus wywalczył mistrzowski tytuł. Każdy klub z Włoch może starać się rywalizować o tytuł mistrzowski i triumf Interu z Mediolanu we włoskiej ekstraklasie to udowodniła. I chociażby dlatego pierwsza czwórka aktualnych rozgrywek jest niezwykle równa i w tym momencie wytypować największego faworyta do końcowego triumfu. Do końca sezonu zostało jeszcze sporo meczów a na ten moment to właśnie Inter Mediolan lideruje w tabeli rozgrywek włoskich. AC Milan, który musiał mierzyć się z AS Romą trenowaną przez trenera Jose Mourinho to kolejna ekipa z Mediolanu, która walczy o mistrzostwo Włoch.

Zawodnicy Milanu idealnie rozpoczęli ten pojedynek i warto wziąć ten fakt pod uwagę. Po pierwszych piętnastu minutach mogli się pochwalić wynikiem 2:0 i zdawało się, iż mają tok tego starcia pod całkowitą kontrolą. Zawodnicy trenowani przez trenera Jose Mourinho usiłowali nadgonić wynik, jednakże popełnione pomyłki w początkowych minutach spotkanie były niesamowicie kosztowne. Ekipa z Rzymu na koniec pierwszych 45 minut starcia zdołała zdobyć gola kontaktowego, co bez wątpienia wlało wiarę w serca fanów tej ekipy. Do siatki w 40 minucie trafił Abraham Tammy, który wykończył fantastyczne zagranie od Lorenzo Pellegriniego. Gracze Milanu jednak nie chcieli czekać do ostatniego gwizdka sędziego i w dalszym ciągu przeprowadzali kontry na bramkę stołecznego klubu. W rozrachunku końcowym Milan odniósł wygraną rezultatem 3:1, a gola numer trzy ustrzelił Leao na osiem minut przed końcowym gwizdkiem. AC Milan miał jeszcze szansę na wzbogacenie prowadzenia pod koniec tego pojedynku, jednakże z rzutu karnego nie zdołał trafić Ibrahimović, gdyż jego strzał obronił Rui Patricio.